10 روش عالی برای مراقبت از دندان ها

10 روش عالی برای مراقبت از دندان های خود

چرا دندان ها اینقدر حیاتی هستند؟

دهان دریچه سلامت کلی ماست. دندان ها نیز به ما کمک می کنند تا غذا را بجویم و هضم غذا را آسان کنیم، این به اینجا ختم نمی شود. دندان ها به روان صحبت کردن و تلفظ کردن اصوات مختلف به ما کمک میکنند و در آخر اینکه لبخندی زیبا به وجود می آورند و فرم صورت ما را حفظ می کنند. در اینجا چند روش عالی برای مراقبت از دندان های شما آورده شده است:

1. مسواک زدن دندان ها

یکی از ساده ترین راه ها برای مراقبت از دندان شما مسواک زدن منظم است. مسواک زدن مهمترین چیزی است که توسط هر دندانپزشکی توصیه می شود. با این حال ، نحوه مسواک زدن و نگه داشتن مسواک نیز مهم است. در حین مسواک زدن مطمئن شوید که مسواک را روی 45 درجه از خط لثه قرار دهید تا سطح دندان و لثه با موها تماس داشته باشد.اطمینان حاصل کنید که حداقل 2 دقیقه مسواک می زنید تا بیشتر سطح تمام دندانهای شما پوشانده شود. سپس وقت آن است که زبان خود را نیز تمیز کنید.سطح زبان و سقف دهان را مسواک بزنید تا مطمئن شوید دهان از باکتری ها در امان است تا دلیلی برای بروز بوی بد دهان وجود نداشته باشد.

توجه: مسواک زدن روزانه و دو بار در روز را امتحان کنید تا از جمع شدن میکروب روی دندان جلوگیری کنید.همیشه نوع مسواک را متناسب با میزان حساسیت دندان های خود انتخاب کنید .قشم اینورامسواک ۳ عددی SENSODYNE  به شما پیشنهاد میدهد.

2. نخ دندان کشیدن

همه ما می دانیم که استفاده از نخ دندان زمان زیادی را مصرف می کند اما یک چیز را بخاطر بسپارید. حتی پس از مسواک زدن حداقل 40٪ از سطح دندان شما دست نخورده باقی مانده است. نخ دندان می تواند به حذف ذرات غذا و سایر مواد مضر کمک کند که با مسواک زدن منظم از بین نمی روند. همچنین به شما امکان می دهد بین دندان هایی که مسواک نمی تواند به آن برسد یا دهان شویه نمی تواند تمیز شود ، قرار بگیرید. بنابراین توصیه می شود حداقل یک بار در روز برای مراقبت از دندان از نخ دندان استفاده کنید. ما به شما نخ دندان ۵۰ متری Oral-B پیشنهاد میدهیم

3. از استعمال دخانیات و الکل خودداری کنید

اجتناب از دخانیات یکی از روشهای عالی برای مراقبت از دندان و نجات دندانهایتان از خطر بزرگ است. دوری از دخانیات شما را از سرطان دهان و سایر بیماری های پریودنتال دور می کند. تنباکو تنها موردی نیست که می تواند به دندان های شما آسیب برساند، الکل نیز یکی از این مواد است.

4. از مصرف زیاد قهوه ، چای و نوشابه خودداری کنید

این نوشیدنی ها بدون شک می توانند مقداری از تغذیه دهان و بدن شما را تأمین کنند. اما مصرف زیاد آن برای دندان های شما خطرناک است می تواند دندان های شما را ضعیف کرده. و منجر به مشکلات دندانی مانند حفره های دندان شود. چای ، قهوه مقصر اصلی لکه های دندان هستند. این نوشیدنی ها حاوی موادی هستند که می توانند باعث تغییر رنگ دندان ها شوند. نگران نباشید ! اگر از مصرف زیاد قهوه و سیگار دندان های شما تغییر رنگ داده اند می توانید از خمیر دندان و سفید کننده آیچون بیوتی Aichun beauty استفاده کنید .  زیرا این محصول علاوه بر پاکسازی دندان ها به سفید شدن مجدد دندان ها و مراقبت از دندان بسیار کمک میکنند .

5. رژیم غذایی سالم

دندان ها به مقدار زیادی کلسیم نیاز دارند. لازم است که از غذاهای سالم مانند شیر ، ماست ، پنیر . آب پرتقال و سایر غذاهای غنی از ویتامین و کلسیم جهت مراقبت از دندان استفاده کنید. توصیه می شود: بیش از حد یا کمبود ویتامین در بدن می تواند. شما را در معرض خطر مشکلات بهداشتی دندان قرار دهد. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که هیچ غذایی را زیاد یا کم مصرف نکنید.

6. به یک متخصص دندانپزشکی مراجعه کنید

شما باید هر 6 ماه یک بار به یک متخصص دندانپزشکی مراجعه کنید تا سلامت دندان شما کنترل شود. در طول این بازدیدها ، شما مورد بررسی قرار می گیرید. تا مشکلات را شناسایی کرده و از دندان های خود مراقبت کنید.

7. غذاهای قندی را محدود کنید

وقتی غذای شیرین می خورید چه اتفاقی می افتد؟ باکتری ها قندها را تجزیه کرده و اسیدهایی ایجاد می کنند که منجر به تجمع اسید روی دندان می شود. با این وجود خوردن غذاهای شیرین تا زمانی که به درستی از دندان های خود مراقبت کنید. مشکلی ایجاد نمی کند. مطمئن شوید که دهان خود را با مسواک زدن یا با دهان شویه تمیز می کنید. تا پس مانده باکتری باقی نماند.

8. از دهان محافظ استفاده کنید

همانطور که قبلاً گفته شد “دندانها دارایی هستند” . بنابراین در هنگام انجام فعالیت های ورزشی مطمئن شوید که از محافظ دهان یا کلاه ایمنی استفاده می کنید. تا دهان و دندان از هر نوع آسیب در امان باشید.

9. دهان خود را با دهان شویه ضد باکتری بشویید و آدامس بدون قند بجوید

آدامس راه خوبی برای تولید بزاق در دهان شما است. هنگامی که بزاق شروع به جریان یافتن در دهان می کند. اثر اسیدی تولید شده توسط باکتری ها را خنثی می کند. و در نتیجه به عنوان یک دفاع طبیعی برای دندان های شما عمل می کند. علاوه بر این ، دهان خود را با دهان شویه ضد باکتری بشویید. تا از پوسیدگی دندان و مشکلات لثه جلوگیری کند. دهانشویه Oral-B پیشنهاد بسیار خوبی برای شما عزیزان است .

10. از خمیر دندان و آب آشامیدنی با فلوراید استفاده کنید

فلوراید موجود در خمیردندان و آب آشامیدنی می تواند مینای دندان شما را تقویت کرده. و باعث می شود کمتر در معرض پوسیدگی دندان باشد.نظر ما استفاده از خمیر دندان sensodyne مدل cool gel است . با این حال ، پیشنهاد می شود که بیش از حد مصرف نکنید. زیرا بسیاری از عوارض مرتبط با مصرف فلوراید اضافی وجود دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
به بالای صفحه بردن